Vrzání sedačky

1999-2005
Uživatelský avatar

Autor
Alzafir
Moderátor
Moderátor
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 16
Registrován: pát 22. úno 2019 19:51:42
Bydliště: Ostrava
Pohlaví:

Vrzání sedačky

Příspěvek od Alzafir » ned 10. bře 2019 16:48:17

Zdar opláci, tak to trošku rozhýbeme :super: , vrže mi sedačka v oblasti beder, co jsem zatím progůglil, tak se dá nějak od spoda stáhnout potah sedačky směrem nahoru, jenže já mám vzadu plastový kryt se síťkou na nějaké to harampádí. Tím mi ty návody, co jsem zatím našel moc nepasují na mojí seačku. Uvnitř mají být pružiny, co je třeba promáznout. Zatím moje vrozená lenost neustoupila :D , ještě jsem teda blíž nezkoumal, co se s tím dá dělat. Má někdo nějaký typ :napad: ?
Zafira A Y22DTR, EGR emulátor

Uživatelský avatar

Colommbo
VIP
VIP
Kecálek
Kecálek
Příspěvky: 128
Registrován: stř 20. úno 2019 21:29:33
Bydliště: úrodné Polabí
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Colommbo » ned 10. bře 2019 17:05:13

Teda že budeme jako vůbec první záležitost řešit nějakou vrzající sedačku, by mě fakt nenapadlo... :omg: A je to skutečně sedačka (opěradlo) co v oblasti beder vrže - nejsou to tvoje záda...? :mrk: A teď už vážně - není v těch místech opěradla (štelovatelná) bederní opěrka...? Kdyby tam byla, dokázal bych si představit, že její mechanismus povrzává víc než nějaké pružiny. Nebo spíš mechanismus spojení opěradlo/sedák... :cofee:

Uživatelský avatar

Velda
Globální moderátor
Globální moderátor
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 28
Registrován: stř 20. úno 2019 22:18:57
Bydliště: Vyškov

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Velda » ned 10. bře 2019 17:14:01

Ahoj. Máš více možností. Když se ti nechce promazávat pružiny, tak ještě jde vyměnit celou sedačku za nevržící, nebo pak ještě jedna možnost (asi nejlacinější), zakoupit špunty do uší :D
Hele, promazávat pružiny v bederní opěrce sedadla, to jsem jetě neslyšel. Ale s rozděláváním potahů má na com stránkách zkušenost "sofianova". Martin tehdy měnil sedačky spolujezdce za sedačku z anglie (aby měl výškově nastavitelnou sedačku spolujezdce) a tam měnil i potah, aby měl všechny stejné. Zkus se optat jeho.
Teď mě tak napadlo, Martina tu ještě nemáme :cumim: :D

Uživatelský avatar

Autor
Alzafir
Moderátor
Moderátor
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 16
Registrován: pát 22. úno 2019 19:51:42
Bydliště: Ostrava
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Alzafir » pon 11. bře 2019 8:39:30

Pánové nějakou ptákovinou jsme museli začít :D
Jiříku kosti by to mohly být, ale tak zlé to ještě přeci jen není :mrk: snažím se trochu hýbat, na stará kolena jsem se před dvěma roky dal na cross fit :opravdu:
Lenost je jistá, ale že bych zrovna kvůli tomu vytahoval sedačku a hlavně sháněl jinou...dost možná budu muset i tu mou vyndat, aby se k tomu dalo dostat. No a pak abych udělal návod, ať to tu není jen o škodylacích :D
Zafira A Y22DTR, EGR emulátor

Uživatelský avatar

palkon_abasta
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 1
Registrován: stř 13. bře 2019 16:55:26
Bydliště: Opavsko
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od palkon_abasta » stř 13. bře 2019 17:19:52

To Alzafir: Když jsme se posledně potkali na tréninku (a že už to je pěkně dávno :D ), tak nějaké to vrzání kolem tebe bylo slyšet pořád, sedačku jsi přitom sebou neměl (za mě tipuji tvoje záda nebo jiné části těla) :ahoj:

Uživatelský avatar

Autor
Alzafir
Moderátor
Moderátor
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 16
Registrován: pát 22. úno 2019 19:51:42
Bydliště: Ostrava
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Alzafir » stř 13. bře 2019 17:32:36

Teda vy jste se snad domluvili, ale zklamu vás, kosti mi nevržou, praskají klouby, to jo :D
Jinak Martina- sofianova- jsem kontaktoval, ví o nás.
A aby to nebylo úplně off-topic, pak jsem zjistil, že to vrže v sedačce, ne opěrce beder.
O víkendu půjde sedačka z auta a bude oprace :nono: já jí to vrzání vysvětlím :ahoj:
Zafira A Y22DTR, EGR emulátor

Uživatelský avatar

Colommbo
VIP
VIP
Kecálek
Kecálek
Příspěvky: 128
Registrován: stř 20. úno 2019 21:29:33
Bydliště: úrodné Polabí
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Colommbo » stř 13. bře 2019 19:20:48

V sedačce, tedy v sedáku? Pokud ano, tož za ty roky už snad má téměř nárok... Moje sedačka má osmnáct let (a 280tis.km na tacho), já osmaosmdesát kilo a nevrže nic, možná trochu jiný systém sedáku... :cofee:

Uživatelský avatar

Autor
Alzafir
Moderátor
Moderátor
Mlčoch
Mlčoch
Příspěvky: 16
Registrován: pát 22. úno 2019 19:51:42
Bydliště: Ostrava
Pohlaví:

Re: Vrzání sedačky

Příspěvek od Alzafir » ned 17. bře 2019 15:39:52

Jiříku nárok vrzat má, po těch letech, ale prostě vrzat nebude a už nevrže, dnes jsem ji vyndal, našel zroj vrzání a už je to OK :super:
sedacka_1.png
sedacka_2.png
Na fotkách je vidět místo, kde to vrzalo, pod molitanovým sedákem je jakási síťka, její uchycení k rámu sedadla byl ten zdroj vrzání.
Vytažení sedačky pohoda, 4 šrouby, rozpojení konektoru taktéž jednoduché :super: . Ale kdybych měl předělávat potahy, a že to jde, no toho snad budu do budoucna ušetřen. Jednak je tam dost komplikovaná kabeláž vyhřívání( ofocením originálu by problém s montáží vyřešilo), vlastní potah je do kostry sedáku chycen na ocelové spony- kroužky- tohle je pracné a o nervy. Pár jsem si jich vytáhnout zkusil, než jsem zjistil, kde mi to vrže. Opětovné zakroužkování potahu bylo taky úžasné :tone:
Zafira A Y22DTR, EGR emulátor

Odpovědět Předchozí témaNásledující téma

Zpět na „Zafira A“